Seminarium PTPSPP: Pracując nad powrotem do zdrowia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zapraszamy na kolejne seminarium PTP SPP, które odbędzie się 9 maja 2024 r. o 20:00 z udziałem Karen Taylor z Working to Recovery Ltd. Czterdzieści lat temu rozpoczęła ona pracę pielęgniarki w systemie zdrowia psychicznego w Wielkiej Brytanii. Później jednak ogromny wpływ na jej perspektywę miał Ron Coleman, pierwszy koordynator Hearing Voices Network. To on otworzył jej oczy, że zaburzenia psychiczne to nie choroba, a coś co może przydarzyć się każdemu z nas z uwagi na wcześniejsze doświadczenia życiowe.

W dalszej części spotkania Joanna Obiegałka i Katarzyna Prot-Klinger będą rozmawiać o kwestiach poruszanych w nagraniu Karen.

Seminarium odbędzie się online na platformie Zoom w dniu 9 maja  o 20:00 i potrwa ok. 90 minut. Maksymalna liczba uczestników 100 osób.

Link do zoom: https://us02web.zoom.us/j/83277146630?pwd=ZWRrbUgvWkFGM2Zia3Q5Z1BvaGZnZz09

Identyfikator spotkania: 832 7714 6630
Kod dostępu: 950708

Więcej o Karen Taylor:

Karen Taylor jest pielęgniarką psychiatryczną posiadającą 16 lat doświadczenia w publicznej opiece zdrowotnej w Anglii, zarówno z osobami starszymi, jak i dorosłymi w wieku produkcyjnym. Od tamtego momentu współpracowała z Ronem przez 24 lata, w tym była dyrektorem Working to Recovery Ltd, innowacyjnej firmy zajmującej się szkoleniem, doradztwem i wydawnictwem w zakresie zdrowia psychicznego. Kiedy przeprowadzili się do Szkocji, Karen i Ron byli liderami i inicjatorami sieci The Scottish Recovery .

Posiada osobiste doświadczenie w projektowaniu, wdrażaniu i zarządzaniu innowacyjnymi usługami związanymi ze zdrowieniem. Jest współautorką zeszytu ćwiczeń „Working to Recovery” i prowadziła usługę leczenia psychoz w oparciu o zdrowienie. Karen była również zaangażowana we wprowadzanie szkoleń w zakresie zdrowienia dla osób słyszących głosy w Australii, Nowej Zelandii, USA, Kanadzie, Palestynie, Danii, Włoszech, Francji, Hongkongu, Korei Południowej, Szwajcarii, Niemczech, Irlandii, a także w całej Wielkiej Brytanii. Była bardzo zaangażowana w ruch słyszących głosy i prowadziła szkolenia na całym świecie. Prowadziła dom rekonwalescencji na wyspie Lewis dla osób, które miały doświadczenia psychotyczne oraz podobny projekt we Włoszech i Australii.

Obecnie koncentruje się na mentoringu online i kursach stacjonarnych, specjalizując się w pracy z osobami z etykietą psychozy i/lub z tożsamościami dysocjacyjnymi, często błędnie określanymi jako borderline lub psychoza. Jest także dyrektorką Deepness Dementia Media, organizacji non-profit prowadzonej przez Rona Colemana.

Pomogła w założeniu i prowadzeniu stacji radiowej poświęconej demencji, a także jest na pół etatu koordynatorką mediów poświęconych demencji Deepness.

www.workingtorecovery.co.uk

karen@workingtorecovery.co.uk

www.deepnessdementiaradio.com